Переобладнання і перепланування приміщень людей з інвалідністю

Переважне право на поліпшення житлових умов, обладнання індивідуальних жилих будинків пандусами, іншими пристосуваннями за рахунок коштів місцевих бюджетів мають усі категорії інвалідів або винуватців ушкодження здоров’я для інвалідів праці (ст.26-30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів»). Співвідношення між висотою та довжиною пандуса у середині будинку, споруди не більше як 1 до 6 та зовні – 1 до 8. Ширина пандуса при односторонньому русі повинна бути не менше 1,2 м. На початку і в кінці кожного підйому пандуса слід влаштовувати горизонтальні площадки завширшки не менше ширини пандуса і завдовжки не менше 1,5 м. По зовнішніх бокових краях пандуса і площадок слід передбачати бортики завширшки не менше 0,05 м. Якщо довжина пандуса більша 1,5 метра, обов’язкова наявність поручня на висоті 0,7 і 0.9 м.

Для отримання дозволу на переобладнання і перепланування приміщень необхідно подати:

1. Заяву на ім’я голови райдержадміністрації;

2. Копію з поверхового плану будинку (копію з генплану ділянки домоволодіння) завірену в БТІ;

3. Висновок ЖЕК (ЖБК, товариства власників) про можливість та доцільність намічуваних робіт;

4. Довідку про згоду сусідів завірену ЖЕК.

За результатами роботи міжвідомчої комісії складається протокол, на підставі якого заявником проводиться підготовка проектної документації на перепланування, переобладнання жилих, нежилих і підсобних приміщень у жилих будинках незалежно від форми власності. Виконана проектна документація погоджується замовником з:

1. Відділом кап. будівництва та архітектури райдержадміністрації.

2. Райсанепідемстанцією.

3. Районним органом пожежного нагляду.

4. При необхідності іншими службами (службою газового господарства та ін.).

У разі позитивного рішення заявнику надається дозвіл на проведення робіт за розпорядженням райдержадміністрації. Додатковою житловою площею, кімнатою можуть бути забезпечені інваліди, діагноз яких входить до «Переліку захворювань, які дають право особам які страждають на ці захворювання, на позачергове отримання житлової площі» (наказ МОЗ СРСР від 28.03.1983р. № 330, додаток №1 п. З) та переліку хронічних захворювань при яких особи, які хворіють на це захворювання, не можуть проживати в комунальних квартирах або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї (Наказ Міністерства охорони здоров’я УРСР № 52 від 08.02.85р. п. IV).

Дополнительная информация