Протокол оцінки доступності

ВГОІ «Група активної реабілітації» в партнерстві з Національною Асамблеєю інвалідів України виступила з ініціативою про створення єдиного «Протоколу дотримання вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм, державних стандартів щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення до будинків та споруд». Дана ініціатива підтримана Мінрегіонбудом та ДАБІ України і відповідає вимогам чинного законодавства України.

На сьогодні є домовленість про проведення в серпні спільного навчання для інспекторів ДАБІ щодо використання даного Протоколу.

Ідея створення єдиного Протоколу виникла з того, що аналізуючи звіти та дані від громадських організацій, незалежних консультантів, державних структур щодо забезпечення доступності, «ГАР» та «НАІУ» дійшли висновку, що нерідко відбувається непорозуміння при оприлюдненні висновків «аудиторів» через брак знань ними ДБН; зосереджується увага тільки на проблемі окремої нозології; неправильно оформлені висновки перевірок призводять до не усунення «недоступності» і породжуються нові бар'єри.

Тому для створення в Україні єдиної системи оцінки доступності споруд/приміщень, введення ефективного контролю при прийнятті об'єктів житлового та громадського призначення в експлуатацію щодо їх архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, забезпечення принципів доступності, які гарантовані ст. 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю і було розроблено даний Протокол.

Володимир Азін,
виконавчий директор ГАР

Протокол дотримання вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм, державних стандартів щодо безперешкодного доступу маломобільних груп населення до будинків та споруд

Дополнительная информация