ВСЕУKPAЇНСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННІЯ
«НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ»

12.02.2014р.№ 57/2

Генеральному директору
Державної адміністрації
залізничного транспорту України
(Укрзалізниця)
Болобіну С.П.

Копія: Директору департаменту безпеки
Мінінфраструктури
Горбасі М.М.

Питання бронювання та продажу квитків на місця пристосовані для пасажирів з інвалідністю в поїздах Інтер-Сіті

Шановний Сергію Петровичу!

Національна Асамблея інвалідів України (НАІУ) з приємністю відзначає, що в поїздах Інтер-Сіті є пристосовані місця для пасажирів з інвалідністю, які користуються кріслами колісними. Однак, звертаємо увагу на складність особам з інвалідністю придбати квитки саме на ці місця в залізничних касах міст України, окрім Києва.

З інформації представників НАІУ з областей України при намаганні особами з інвалідністю придбати квиток на пристосовані місця квиткові касири інформують, що не мають доступу до цих місць, оскільки цими місцями розпоряджаються каси в Києві. Ось і виходить, що пасажирові з інвалідністю в кріслі колісному продають квиток на загальне місце, в той час, коли по факту квитки на пристосовані місця продані загальним пасажирам.

Зважаючи на викладене, просимо вжити заходів для бронювання та продажу квитків на поїзди Інтер-Сіті на місця пристосовані для пасажирів з інвалідністю, не залежно від місця придбання квитка, за умови пред'явлення пенсійного посвідчення 1-ї гр. інвалідності.

Оскільки на сьогоднішній день існує електронна системи продажу та обліку квитків, пропонуємо удосконалити систему, за якою місця №№ 1-4 вагону № 1 поїзду Х'юндай і Шкода утримуються на броні аж до 2-х годин перед відправкою поїзда і продаються в будь-якій залізничні касі України виключно при пред'явленні пенсійного посвідчення інвалідності 1-ї гр..

З повагою
Виконавчий директор Н. Скрипка

Ярослав Грибальський,
Координатор програми НАІУ «Безбар 'єрна Україна»
тел.: (0322) 41-80-18, (067) 740-67-42

 


 

АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ УКРЗАЛІЗНИЦЯ
ГОЛОВНЕ ПАСАЖИРСЬКЕ УПРАВЛІННЯ

17.03.2014 № ЦЛ – 11/536

 

Виконавчому директору
Всеукраїнського громадського об'єднання
«Національна Асамблея інвалідів України»
Скрипці Н. С.

Шановна Наталія Сергіївна!

Ваше звернення до Державної адміністрації залізничного транспорту України від 12.02.2014 № 57/2 за дорученням розглянуто у Головному пасажирському управлінні та повідомляємо.

На даний час, по технічних причинах, поїзди Інтерсіті+ курсують лише у напрямку Київ – Харків – Київ.

Проте, з метою якісного обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, телеграфною вказівкою проінструктовано причетних працівників, що при оформленні проїзних документів для інвалідів для проїзду у всіх пасажирських поїздах (у тому числі для інвалідів-колясочників на поїзди Інтерсіті+, Інтерсіті у спеціалізованому купе), місця з броні необхідно запитувати через визначених на залізницях відповідальних осіб.

Крім того, проведено додаткові інструктажі з причетними працівниками та зобов'язано при оформленні проїзних документів для інвалідів (незалежно від категорії, групи інвалідності та поїзду чи вагону у якому здійснюватиметься поїздка) з'ясовувати питання необхідності надання допомоги під час посадки/висадки інваліда.

У випадку необхідності надання допомоги обов'язково інформуються про проїзд таких пасажирів станція посадки/висадки, вагонні дільниці, депо приписки вагону для надання відповідної допомоги.

Також інформуємо, про те, що нами враховано Вашу пропозицію та змінено термін розбронювання місць із броні для інвалідів, за дві годин до відправлення поїзда.

З повагою
Начальник Головного управління О.В. Іванько

Дополнительная информация