Лист Полтавської ОДА №4292/01-58

Секретаріат
Всеукраїнського громадського об'єднання
"Національна Асамблея інвалідів України"
Азіну В.О.

Шановний Володимире Олександровичу!

Полтавська обласна державна адміністрація та Обласний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, прийняли до відома інформацію Всеукраїнського громадського об'єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (далі -НАІУ) від 05.06.2014 №164/2.

По суті питань повідомляємо НАІУ, що протягом II півріччя 2013 року та в 2014 році в області тривають аудиторські перевірки якості вже створеної доступності до об'єктів загального доступу.

До участі в аудиторській кампанії залучені представники місцевих комітетів доступності, структурні підрозділи облдержадміністрації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Адаптація об'єктів здійснюється за участі представників громадських організацій інвалідів (обласної та первинних організацій УТОС, УТОГ, ВГО „Союз інвалідів України", „Генерація успішної дії" та інших). Обласний комітет доступності розробив: форму звітності в супроводі фото коментаря; склад робочих груп, які можуть здійснювати аудит; першочерговість об'єктів, які потрібно охопити аудитом; встановив терміни звітування про виконану роботу.

Під час аудиту в роботі широко використовується методична література та фотоматеріал НАІУ. Сам аудит здійснюється за критеріями, запропонованими Державною службою інвалідів та ветеранів України (за визначеннями „доступні", „частково доступні" та „недоступні без сторонньої допомоги"). На сьогодні вже здійснено перевірку:

 • 95 об'єктів сфери управління Мінсоцполітики України (пенсійного фонду, держслужби зайнятості, соціального страхування, фонду захисту прав інвалідів), в середньому їх доступність забезпечена на 80%.
 • 367 лікувальних закладів обласного, районного та місцевого значення, з яких 148 недоступні без сторонньої допомоги;
 • 480 освітянських об'єктів, з них адаптовано 319, з яких - 123 недоступні;
 • 28 об'єктів Полтавської філії ПАТ „Укртелеком", з яких - 9 недоступк
 • 444 - Полтавської дирекції УДППЗ „Укрпошта" - 266 недоступні;
 • 49 - спортивного призначення, з яких - 17 недоступні;
 • 49 - транспортної інфраструктури - 10 недоступні.

Діяльність місцевих комітетів доступності активізована максимально.

Так, за сприяння Департаменту праці та соцзахисту населення облдержадміністрації в області започатковано створення навчальних центрів для інвалідів-візочників та осіб, що користуються засобами реабілітації, для отримання необхідних навиків у користуванні інвалідним візком.

На сьогодні на базі більше 15-ти територіальних центрів соціального обслуговування такі учбові класи з обладнаними майданчиками вже розпочали свою роботу.

Підвищена увага наразі приділяється транспорту та транспортній інфраструктурі. Тривають заходи щодо забезпечення ознаками доступності й Необхідними пристосуваннями авто- та залізничних вокзалів і станцій області (від 13.02.2014; від 30.04.2014). Співпраця з фахівцями цих об'єктів є нині особливо актуальною, а подібний взаємозв'язок дуже сприяє створенню „розумних" пристосувань. На сьогодні: Із числа автостанцій та автовокзалів перевірено 37 об'єктів:

 • 11 об'єктів забезпечені доступністю -71%
 • 12 об'єктів є частково доступними - 56,5%
 • З об'єкти недоступні без сторонньої допомоги.
 • 11 об'єктів наразі первіряються.

Із 18-ти об'єктів залізничного транспорту (вокзалів і станцій):

 • 10 вокзалів - забезпечені доступом - на 75%;
 • 6 вокзалів - частково доступні - 51,6% (в с. Галещина, м. Пирятин, смт.Гоголеве, смт. Решетилівка, с. Сенча, с. Ганівка,);
 • 2 вокзали - недоступні без сторонньої допомоги, їх доступність складає - 40% (в м. Карлівка, м. Хорол).

Діяльність обласного комітету доступності у спосіб організації семінарів-тренінгів з питань доступності започаткована за сприяння Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємців, установ і організацій (далі - Центр перепідготовки) та кафедри автомобільних доріг геодезії та архітектури сільських будівель Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка (далі - ПНТУ). В минулому році відбулось 4 семінари; черговий семінар відбувся 21.05.2014.

Беручи до уваги рішення Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України від 21.11.2013, та на виконання рішення засідання обласного комітету доступності від 30.05.2014 вже в, серпні місяці 2014 року планується проведення семінарів-тренінгів з працівниками ТДВ „Полтаваавтотранс", Відокремленого підрозділу „Полтавської дирекції залізничних перевезень" Державного підприємства „Південна залізниця", Служби автомобільних доріг у Полтавській області, Департаменту житлово-комунального господарства та Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації.

За інформацією НАІУ від 05.06.2014 №164/2, Національною Асамблеєю інвалідів України на замовлення Мінінфраструктури вже розроблено відповідну уніфіковану програму та затверджено навчально-методичні матеріали з метою проведення навчання для працівників автостанцій, залізниці, метрополітену, відділень зв'язку тощо, яке вже здійснюється на базі Ресурсного центру «Безбар'єрна Україна».

Обласний комітет Полтавської облдержадміністрації просить поділитись матеріалами розробленої програми. Напрацювання НАІУ будуть використаними у формуванні, навчально-тематичного плану проведення короткострокових тематичних семінарів на базі Центру перепідготовки для працівників вище зазначених установ та організацій.

Матеріали просимо направити на адресу Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації на паперових носіях чи електронною поштою; Email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

З повагою,

О.Є. Пругло
Перший заступник голови облдержадміністрації 

Дополнительная информация