Забезпечимо доступність до будинків і споруд

Забезпечимо доступність до будинків і спорудПовноцінне життя людини можливе лише за умови, коли вона не відчуває ніяких обмежень у виконанні життєвих функцій. Проте, якщо такі обмеження з певних причин все ж таки виникають, суспільство повинно робити все можливе для їх усунення.

З метою забезпечення безбар'єрного середовища для осіб з інвалідністю на Чернігівщині, у рамках виконання завдань і заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів», відбувся семінар-засідання щодо забезпечення доступності та споруд для маломобільних груп населення. Серед запрошених учасників - відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

У ході семінару присутні були поінформовані про проведення посадовими особами Інспекції перевірок об'єктів будівництва на дотримання вимог доступності для маломобільних груп населення, про проблемні питання, які виникають в ході таких перевірок. Інспекцією наголошено проектним та експертним організаціям про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за передачу замовнику проектної документації, розробленої з порушенням вимог законодавства, зокрема за незабезпечення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Але цього разу окрім вищезазначеної інформації, усі присутні мали змогу почути також про проблеми з якими щодня зустрічаються жителі міста, а саме люди з обмеженими можливостями, безпосередньо від них самих. Адже хто як не вони можуть краще указати на проблемні аспекти доступності споруд міста.

Всі проблемні питання, підняті в ході семінару, вирішено взяти до уваги та обговорено шляхи їх вирішення, що відображено у протокольному рішенні.

Фонд соціального захисту інвалідів

Дополнительная информация