Комітет доступності - Хмельницька область

Комітет доступності Програма доступності Новини

Інформація щодо проведеної роботи в області, спрямованої на виконання Указу Президента України від 18.12.07р. №1228 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями».

Станом на 01.01.09р. забезпечено доступність до 9 041 об’єкту, що становить 95,5% від загальної потреби, у тому числі місцеві органи влади – 99% (м. Нетішин – 60%), органи місцевого самоврядування – 99,8% (Старосинявський район – 94%), заклади охорони здоров’я – 99%, соціального захисту – 100%, заклади культури – 99%, освіти і науки – 99,7%, культові споруди – 79%, інші – 95%.

З метою посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями рішенням тринадцятої сесії обласної ради від 26 березня 2008 року № 9-13/2008 затверджено обласну Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2008 - 2011 роки.

На реалізацію заходів програми в 2008 році використано 128,0 тис.грн. на:

  • облаштування доступу для осіб з особливими фізичними можливостями до державних управлінь та відділень фондів – 28,0тис.грн;
  • придбання обладнання в реабілітаційний центр для осіб з фізичними вадами – 50,0тис.грн;
  • забезпечення сурдоперекладу чи біжучого рядка при трансляції місцевих програм телебачення – 50,0 тис.грн.

Рішенням сесії також рекомендовано місцевим радам прийняти відповідні місцеві програми, передбачити цільові кошти на їх виконання.

В даний час такі програми прийняті і усіх районах і містах області.

Протягом 2008 року питання забезпечення безперешкодного доступу тричі розглянуто на колегіях облдержадміністрації. За результатами колегій, розпорядженнями голови облдержадміністрації визначені доручення керівникам органів місцевої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, представникам центральних виконавчих органів влади в області. Відповідно до доручень проведені робочі наради з головами місцевих адміністрацій, головами комітетів доступності під час яких представники районів і міст в індивідуальному порядку інформували обласний комітет доступності про стан виконання Указів Президента України на місцях. Робочій групі представлені фотоальбоми з висвітленням облаштованих об’єктів. Здійснена перевірка переліку об'єктів, які передбачено здавати в експлуатацію протягом поточного року. Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, з виїздом на місця, приймали участь у робочих засіданнях комітетів доступності, надавали практичну допомогу у вирішенні зазначених доручень.

На контролі залишається питання забезпечення умов для безпере�шкодного пересування осіб з обмеженими можливостями по території авто-, залізничних вокзалів, аеропорту.

Станом на 01 січня 2009 року на перехрестях багатолюдних місць встановлено 138 світлофорів, зі звуковою сигналізацією працюють лише у містах Хмельницький – 20, та Кам’янець-Подільський – 2. Протягом 2008 року лише 4 світлофори у м. Хмельницькому облаштовано звуковими сигналами. В 2009 році заплановано обладнати звуковими сигналами ще 18 світлофорних об’єктів (у містах Хмельницький – 12, Кам’янець-Подільський – 3, Шепетівка - 3).

У 2008 році для зручності осіб з обмеженими фізичними можливостями у місті Хмельницький на основних міських маршрутах перевезення пасажирів придбано 3 автобуси з пониженою платформою, ще 2 придбано у Полонському районі. Для переміщення інвалідів на візках обладнані підйомниками по 1 автобусу у Білогірському, Волочиському, Городоцькому районах, місті Шепетівка. Протягом наступного року заплановано обладнати підйомниками та придбати ще 6 низькопольних автобусів у Волочиський, Кам’янець-Подільский, Славутський, Ярмолинецький райони, міста Нетішин та Хмельницький.

Протягом поточного року 597 житлових будинки, де проживають інваліди, забезпечено безперешкодним доступом, що становить 91,7% від загальної потреби. Не облаштованими залишаються ще 54 житлових будинки, в яких проживають особи з обмеженими фізичними можливостями в Деражнянському районі (18), містах Кам’янець-Подільський (29), Славута (7).

Залишається невиконаним абзац 3 пункту 4 розпорядження голови облдержадміністрації від 23.04.2008 року № 231/2008-р «Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 28.12.2007 року № 453/2007-р «Про виконання Указу Президента України від 01.06.2005 № 900/2005 «Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» в області» щодо вирішення питання про виділення спеціальних місць для безкоштовного паркування транспортних засобів людей з інвалідністю у місцях платного паркування транспортних засобів не менше 10% від загальної кількості місць у місті Славута.

На недостатньому рівні забезпечено контроль за роботою комітетів доступності управлінням містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації в частині прийняття в експлуатацію нових об’єктів житлового та громадського призначення і реконструкції існуючих об’єктів.

В даний час в області проводиться відповідна робота щодо визначення складу приймальної комісії відповідно до п.5 Постанови КМУ від 08.10.08р. №923 «Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

Обласною державною адміністрацією визначені пріоритетні напрямки роботи органів влади на місцях на наступний період, а саме забезпечити:

  • наявність інформаційних табличок в державних установах, текст на яких надрукований рельєфними знаками (кирилицею та шрифтом Брайля);
  • продовження роботи щодо облаштування звуковими світлофорами на перехрестях багатолюдних вулиць;
  • придбання транспорту з підйомниками для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
  • доступність незрячих до сайту місцевих державних адміністрацій;
  • сурдоперекладом канали місцевого телебачення.

У секретаріаті Регіональної комісії знаходиться на постійному контролі виконання заходів, зазначених в обласній Програмі забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення на 2008 - 2011 роки, та вищезазначеного розпорядження голови облдержадміністрації.

Разом з тим повідомляємо, що в будинку, в якому Регіональна комісія орендує приміщення, забезпечено доступний вхід для осіб з обмеженими фізичними можливостями, про що зазначено в таблиці.

Область Кількість Регіональних комісій Кількість будівель, в яких розміщені Регіональні комісії Кількість повністю доступних будівель, в яких розміщено Регіональні комісії Кількість частково доступних будівель, в яких розміщено Регіональні комісії

Кількість недоступних будівель, в яких розміщено Регіональні комісії

Хмельницька область

1 1 1 - -

Заступник голови
обласного комітету доступності
у Хмельницькій області
Г.І. Літягіна

Дополнительная информация