Пандуси, поручні та підйомники: У Харкові реконструювали блок геріатричного пансіонату для інвалідів з Донеччини

У Харкові реконструювали блок геріатричного пансіонату для інвалідів з Донеччини

Рік тому сорок інвалідів з Донецького інтернату під обстрілами вивезли автобусами до Харкова. Розмістили вимушених переселенців у геріатричному пенсіонаті за містом. Через те, що більшість цих приїжджих донеччан переміщуються на візках, один із блоків установи довелося реконструювати. За кошти іноземних інвесторів та обласного бюджету відремонтували непридатні для життя кімнати та забезпечили належні для інвалідів умови. Які саме - дивіться далі.

Наступного тижня в цю щойно відремонтовану кімнату Олександр в'їде разом із сусідом. Поки тут лише голі стіні, але днями з'являться меблі та телевізор. І хоча його нинішня кімната не менш зручна, та наголошує, у новій, зокрема, є й пристосований для візків туалет.

Олександр, переселенець

Видите, можно даже на коляске развернуться даже. Вот поручни еще. Отличненько.

Олександр приїхав до Харкова у серпні минулого року разом із іншими мешканцями Донецького інтернату для інвалідів. Сорок його утриманців вимушені були під обстрілами тікати з небезпечного Донецька. Серед них була й Олена. 56-річна жінка сім'ї, які б змогли доглядати інваліда-візочника, не має. Тому й вирішила залишитися у Харкові.

Олена Мельник, переселенка

Уже как-то здесь год, свыклись. Люди хорошо отнеслись, все такое общение, внимание как домашнее, хорошее, доброжелательное. Так что, желания нету.

Через те, що більшість тутешніх мешканців, переміщених із Донеччини, пересуваються на візках, у пансіонаті вимушені були провести модернізацію. Зробили пандуси, спеціальні поручні та механічні підйомники, що допомагатимуть візочникам приймати ванну. Завдяки ремонту, кількість місць для можливих гостей збільшилася з 40-ка до 90-та. Обійшлися реформації у 860 тисяч гривень. Більшу частину, майже 700 тисяч, отримали від проекту ПРО ООН, решту - з облбюджету. Та на сьогодні у закладу залишаються й інші потреби.

Олександр Мельник, директор Харківського геріатричного пансіонату

Значит, мне нужно сделать утепление здания, как это сейчас делают, это мы очень много денег можем выиграть на тепле, оплаты тепла. И мне нужна машина для перевозки. Колясочников.

Власне із візками є проблеми. Ті полегшені моделі, що інваліди вже мають, постійно виходять з ладу. А на нові кошти не передбачені.

Олександр, переселенець

Было бы хорошо, конечно, если бы город помог бы, ну или мэр города, кто помогает, не знаю, было бы отлично.

Цей заклад став не єдиним у області, де за сприяння ПРО ООН робитимуть модернізацію. На черзі - БарвЕнково та Ізюм. У останньому планують відремонтувати блок психоневрологічного пансіонату за майже 2 мільйони гривень. Там, за потреби, також зможуть розміщувати переселенців.

Олеся Гузун, Вадим Макарюк, Тетяна Ткач. "Вісті" + Відео

Дополнительная информация