Цього року в Харкові встановили понад 200 пандусів

Місто розвиває різні напрямки в сфері створення комфортних умов для людей з інвалідністю.

Цього року в Харкові встановили понад 200 пандусів

Про це 29 листопада повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Зазначимо, 3 грудня відзначатиметься Міжнародний день людей з інвалідністю, і заступник міського голови розповіла про роботу Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та плани на майбутній рік.

Так, за її словами, цього року для зручності людей з інвалідністю в 114 житлових будинках Харкова встановили 216 з'їздів, 80% з яких - відкидні пандуси. У планах на наступний рік - встановити не менше.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що питанням доступності публічних місць разом з міською радою займається громадська організація «Креавіта», яка, в тому числі, консультує установи. Так, нещодавно були перевірені супермаркети, керівникам яких дали рекомендації з правильного встановлення пандусів і освітлення візуальної інформації, яка, зокрема, повинна мати оптимальний розмір шрифту. Також «Креавіті» і міській раді вдалося досягти взаєморозуміння з судами, і багато їхніх будівель вже адаптували для людей з обмеженими можливостями.

«Ми адаптуємо наші лікувальні установи, управління праці та соціального захисту. Під час капітального ремонту проводимо всі необхідні роботи для поліпшення їх доступності, де це можливо, встановлюємо додаткові пандуси. Ми дотримуємося європейської моделі співпраці з громадськими організаціями, проводимо конкурси. Зараз у нас фахівці різних сфер проходять навчання сурдоперекладу, працюють безкоштовне інватаксі, служба супроводу для незрячих, допомагаємо інвалідам на візках в метро. Це велика робота, і ми намагаємося розвивати різні напрямки в цій сфері», - зазначила віце-мер.

Також Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що до Міжнародного дня інвалідів 2 грудня відбудеться концерт в Центрі реабілітації дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю дитинства «Промінь». Його вихованці - діти, яких медицина визнала нездібними, підготували концерт і покажуть все, чому навчилися. А 6 грудня в готелі «Kharkiv Palace» відбудеться щорічна церемонія нагородження лауреатів премії «Подолання», яку створили, щоб показати, що люди з інвалідністю своїми талантами здатні дати фору здоровим.

Харківська міська рада

 

Дополнительная информация