Харківська програма доступності

Комітет доступності Програма доступності Новини

 

УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО
ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Держпром, 7 поверх, 3 під'їзд, м. Харків, 61022, телефон: 705-26-68, факс: 705-26-66
Е-Mаі1: upr_trudа@kharkivoda.gov.uа
__________________________________________________________________________________________

Всеукраїнське громадське
соціально-політичне об'єднання
«Національна Асамблея інвалідів України»

Щодо надання інформації

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 р. № 784 з питання виконання плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки «Безбар'єрна Україна» повідомляємо.

З метою забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до приміщень об'єктів соціальної інфраструктури в області розпорядженням обласної державної адміністрації від 08.12.2009 №712 затверджені «Заходи щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки». Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації здійснюється моніторинг щодо облаштування доступу до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Постійно здійснюється контроль за врахуванням органами містобудування та архітектури райдержадміністрацій, проектувальниками та замовниками норм безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями при проектуванні будівництва та розробці проектно-кошторисної документації на реконструкцію, капітальний ремонт об'єктів, відповідно до вимог ДБН В.2.2.-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

У разі виявлення порушень вимог чинних містобудівних норм та правил, проектна документація повертається на доопрацювання.

Відповідно до Програми дій щодо участі Міністерства соціальної політики України у підготовці та проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012 року з футболу, затвердженої наказом Мінпраці від 14.02.2008 № 40 здійснено наступні заходи:

1. На аеровокзалі міжнародного аеропорту «Харків (Основа)» впроваджено всі необхідні умови для пересування та обслуговування груп населення з обмеженими фізичними можливостями в різних функціональних зонах. Ліфти, дверні отвори, евакуаційні виходи мають параметри, що дозволяють використовувати інвалідні візки. Кожна група санітарних вузлів має у своєму складі санітарний вузол для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, які оснащені необхідними підтримуючими елементами (поручнями, штангами тощо).

На привокзальній площі аеропорту шляхи руху та місця із перепадами рівнів облаштовані пандусами. На автостоянці виділені місця для особистого автотранспорту інвалідів, які мають спеціальну розмітку.

2. Усі вокзали Південної залізниці обладнані пандусами і заїздами для проїзду інвалідів-візочників до касових залів, залів очікування та інших приміщень.

Для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями використовуються 2 спеціалізованих вагони з підйомниками для посадки інвалідів, які обладнані окремим купе на 2 особи.

На вокзалах Південної залізниці виділені місця для паркування автомобілів та інших транспортних засобів, які перевозять інвалідів. Для надання допомоги при посадці та висадці з пасажирських і приміських поїздів особам з обмеженими фізичними можливостями організовані спеціальні групи співробітників, виготовлено 4 пересувні підйомники, використовуються переносні трапи. Обладнані спеціальні приміщення для нетривалого відпочинку інвалідів, установлені спеціальні кабіни в туалетах.

Для поліпшення пересування на вокзалі осіб із вадами зору встановлені звукові (голосові) оповіщувачі та сигнали (маячки), тактильні карти «Схема розташування приміщень вокзалу».

3. Встановлено постійний моніторинг щодо дотриманням вимог безперешкодного доступу під час проведення робіт з реконструкції та благоустрою скверів і зон відпочинку. Для відпочинку людей з обмеженими фізичними можливостями повністю доступні усі алеї міського саду ім. Т.Г. Шевченко, сквери: «Дзеркальний струмінь», «Перемоги», «Вічний вогонь», «ім. Руднєва» та зона відпочинку на Червоношкільній набережній.

4. З метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людей з проблемами зору КП «Харків-Сигнал», проводить роботи з обслуговування, облаштування пішохідних світлофорів спеціальними звуками та голосовими пристроями. На пішохідних перехрестях встановлено 2 типи сигналів світлофору: «звукові» та «мовні». На вулично-дорожній мережі м. Харкова звуковими та мовними пристроями облаштовано 21 світлофорний об'єкт.

5. З метою поліпшення умов пересування інвалідів з вадами зору на 2 станціях «Харківського метрополітену» нанесені рельєфні смужки жовтого кольору з краю платформи та на першій і останній ступені східців. Розглядається питання щодо встановлення в вагонах інформаційних табло для надання інформації про назву станції прибуття, наступної станції та іншої інформації.

На всіх станціях і пересадочних вузлах встановлені світлові інформаційні табло з назвами станцій метрополітену, а також прилеглих вулиць міста.

Під час проектування на нових станціях метрополітену передбачено встановлення спеціальних ліфтів для осіб з обмеженими фізичними можливостями, як зазначено у ДБН В.2.3.-7-2003 «Споруди транспорту. Метрополітени».

6. Проведена комплексна адаптація Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка для безперешкодного доступу до будівлі інвалідів-візочників.

7. У м. Харкові надається послуга супроводу людей з порушенням зору завдяки співпраці органів місцевого самоврядування, Міського центру зайнятості та Харківської громадської організації інвалідів «Соціально-реабілітаційний центр незрячих».

8. Проведено заходи з реконструкції стадіону «Металіст» в рамках підготовки до ЄВРО-2012. Для людей з інвалідністю на стадіоні облаштовано 104 спеціальних місця, стільки ж для їх супроводжуючих. 30 місць для сліпих та слабозрячих облаштовані навушниками. Опрацьовано та впроваджено систему соціального супроводу цієї категорії вболівальників під час футбольних матчів. Для інвалідів-візочників обладнано 4 санвузла. Безперешкодний доступ на стадіоні «Металіст» дає можливість людям, які пересуваються на інвалідних візках, самостійно придбати квіток у касі, яка розташована при вході, заїхати на територію стадіону та зайняти своє місце на спеціально облаштованій східній трибуні (13-14 сектор). З метою забезпечення безперешкодного доступу до стадіону ОСК «Металіст» на цей час:

  • проведено роботи з реконструкції 1,5 км пішохідно-тротуарної зони, прилеглої до стадіону ОСК «Металіст», з урахуванням норм висоти бортового каменю на пішохідних доріжках;
  • облаштовані 2 паркувальні майданчики на 80 автомобілів кожний для цільових груп та осіб з обмеженими фізичними можливостями з використанням інформаційних вказівок для переміщення на південно-східній та північно-західній трибунах, відповідно;
  • стадіон обладнано камерами спостереження й голосно-мовним зв'язком для консультацій та 8 проходами для інвалідів-візочників.

9. Для людей з фізичними обмеженнями повністю доступними є п'ятизірковий готель «Харків Палас», готель «Мир», «Вікторія» та «Локомотив».

На цей час автоперевізниками міста Харків придбано та вже експлуатуються 107 автобусів великої місткості з низьким рівнем підлоги та 74 тролейбуси, які пристосовані для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями. Повністю укомплектовано транспортом з низьким рівнем підлоги 6 міських автобусних маршрутів, решта автобусних та тролейбусних маршрутів укомплектовані таким рухомим складом частково.

У м. Харкові працює спеціалізована транспортна послуга з перевезення людей, які пересуваються на інвалідних візках, мікроавтобусами «Інватаксі». Послуги надаються за допомогою 4 мікроавтобусів «Газель» в т.ч. «Шкільний автобус», які облаштовані підйомниками для інвалідного візка, спеціальними поручнями та кріпленнями для фіксації інвалідних візків. Водії та диспетчери оснащені безкоштовним мобільним зв'язком та системою GPS-навігації. За 9 місяців поточного року виконано 3051 замовлень з перевезення осіб, які пересуваються на інвалідних візках.

Автоперевізниками області придбано 48 автобусів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які працюють на загальних маршрутах області.

Робота по облаштуванню доступу до об'єктів соціальної та інженерно- транспортної інфраструктури триває.

Начальник Головного управління
О.В. Захуцька

Дополнительная информация