приветствие

Шановні відвідувачі!

Доступність середовища для кожної людини вимірюється її потребами, обсягом та характером діяльності.

Люди користуються житлом, навчаються, працюють, подорожують, купують товари, відвідують кіно, парки, займаються спортом, при потребі лікуються, і все це відбувається в певному середовищі.

Мати, яка подорожує з новонародженим малюком. Чи може вона вільно і безпечно подолати перехрестя, заїхати в магазин, щоб не лишати дитину на дворі?

Як виглядає пересування по місту людини похилого віку, якій треба в аптеку, до нотаріуса чи у відділ соціального забезпечення? Чи легко їй подолати сходи, особливо коли вони не мають поруччя?

Ще більш проблемним є пересування людини, яка постійно користується інвалідним візком – і в дома, і на роботі, і в транспорті.

Сходи, високі бордюри, вузькі двері – не дозволяють людям з особливими потребами дістатись до приміщення, перейти на інший бік вулиці, скористатись громадським транспортом чи телефоном.

Національна Асамблея інвалідів України проблемами доступності та універсального дизайну займається з 2001 року. Впродовж своєї діяльності ми здобули досвід їх вирішення, налагодивши співпрацю з міжнародними партнерами з Канади, США, багатьох Європейських країн.

Створення порталу «Безбар’єрна Україна» - це один з кроків Національної Асамблеї інвалідів України у сприянні створення в нашій державі доступного середовища для всіх громадян без виключення.

На цьому порталі Ви зможете ознайомитись з законодавчо-нормативними актами, національним та міжнародним досвідом, побачити реальну картину «доступності» по кожному регіону України, надіслати свої коментарі та стати активним учасником процесу створення України «без бар’єрів».

Сподіваємось, що ця інформація буде корисною і допоможе зробити навколишнє середовище, житло, громадські споруди, шляхи та інфраструктуру доступними для всіх людей з усіма їх особливостями і потребами.

Секретаріат Національної Асамблеї інвалідів України


Дополнительная информация