Особи з інвалідністю обурені, що франківські чиновники не дотримуються законів та влаштовують «заплановані шоу»

Особи з інвалідністю обурені, що франківські чиновники не дотримуються законів та влаштовують «заплановані шоу»

29 вересня в Івано-Франківській міській раді відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, пишуть Версії.

Основними питанням порядку денного був звіт департаменту житлової комунальної політики та благоустрою про проведену роботу щодо забезпечення доступності для людей з інвалідністю.

На засідання завітали мешканці гуртожитку на Петлюри, 19, які вже не один рік просять зробити благоустрій біля їхнього будинку.

Вкотре підняли і питання конфлікту Марії Гогільчин та власника ресторану «Титанік».

Представники Громадської організації Сімей людей з інвалідністю та дітьми, назвали засідання комітету «запланованим шоу»:

«Якщо чесно, склалося враження, що чиновники хотіли провести таке відчіпне для галочки засідання на якому чисто формально зачитати цифри та об'єкти на яких зроблені переходи».

Також в ГО «СЛІД» обурені, що члени комітету не дотримуються норм закону:

«Чиновники не читають та не слідкують за законодавством, на основі Закону України № 1490-VIII «Про внесення зміни до Закону України «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї», прийнятий Верховною Радою 7 вересня. Документом вносяться зміни до офіційного перекладу українською мовою Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї шляхом заміни терміну «інвалід» на «особа з інвалідністю», що забезпечить відповідність національної версії зазначених документів оригіналу їх текстів англійською мовою. Таким чином, слова «інвалід» в українських законах та документах замінять на «особа з інвалідністю».

В результаті всі зійшлися на тому, що засідання не підготовлено належним чином, і погодилися перенести на 11 жовтня.

Дополнительная информация