Мінрегіон планує розробити стандарти зі створення безбар'єрного простору у регіонах, - Лев Парцхаладзе

Мінрегіон планує розробити стандарти зі створення безбар'єрного простору у регіонах, - Лев ПарцхаладзеМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціює розробку стандартів зі створення безбар'єрного простору у регіонах. Вони міститимуть необхідні рекомендаційні матеріали для органів місцевого самоврядування щодо реалізації вимог доступності на місцях.

Про це повідомив заступник міністра з питань будівництва Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні, на жаль, у регіонах у більшості випадків безбар'єрний простір створюється тільки формально - на папері або для галочки. Начебто пандуси і є, але вони встановлені неправильно, не той кут нахилу або двері відкриваються в іншу сторону. Також немає спеціальних туалетів, табличок зі шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору і так далі. Тому ми вирішили спільно з експертами розробити чіткі єдині стандарти створення безбар'єрного простору на місцях з усіма необхідними рекомендаціями. Зараз починаємо збирати конструктивні пропозиції від громадськості щодо того, що обов'язково потрібно врахувати і чітко прописати в таких стандартах», - сказав він.

Створення безбар'єрного простору входить в ТОП-5 пріоритетних завдань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, виконання якого регламентовано Планом дій Уряду та Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю на період до 2020 року.

Урядовий портал

Дополнительная информация