Доступність інвалідів має бути доступнішою

М.Біла Церква. Тема доступності інвалідів до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста розглядається щороку. Звісно, що зі звітами про покращення доступності для цієї категорії людей. Однак суттєві проблеми не зникають. Саме про всілякі негаразди і йшлося в сесійній залі, коли на черговій сесії депутати заслухали інформацію про доступність з вуст заступника міського голови Віктора Сокола. Однак спочатку коротко про інформацію.

заступник міського голови Віктор Сокол

Як зазначив заступник міського голови Віктор Сокол, у нашому місті проживає понад 12 тисяч інвалідів, із них близько 570 інвалідів-візочників. З метою створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями, міська влада за останні роки приймала всілякі рішення, проводила заходи задля полегшення життя згаданої категорії громадян. Плідно працював і Комітет забезпечення доступності інваліді та інших мало мобільних груп до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Зокрема, наголошувалося, проведена робота щодо усунення недоліків після проведення реконструкції залізничного вокзалу: встановлені поручні до пандуса при вході до вокзалу, обладнаний пандусом і вихід із вокзалу на платформи, переобладнано туалет з врахуванням вимог інвалідів, виділено місце для паркування транспорту інвалідів тощо.

На 7 регульованих пішохідних переходах встановлені спеціальні сигнали світлофорів для створення безпеки руху людейз обмеженими фізичними можливостями. Управлінням житлово-комунального господарства облаштовано засобами безперешкодного доступу понад 70 багатоповерхових будинків, з них 49 пандусами та 22 поручнями. Подібними засобами обладнано чимало будівель соцкультпобуту, установ та закладів, які відвідують чи можуть відвідувати інваліди.

Доступність інвалідів має бути доступнішою

За словами Віктора Сокола, сьогодні жоден об'єкт не приймається в експлуатацію, якщо не дотримані вимоги доступності – облаштуванням пандусами, поручнями тощо.

Далі йшлося про те, що при Білоцерківському міському територіальному центрі соціального обслуговування надаються автотранспортні послуги в режимі «Соціальне таксі». Дітям інвалідам, які пересуваються на візках, теж надаються транспортні послуги – використовуються два автомобілі. Не обділені транспортом інваліди «УТОС», які перевозяться 3 автобусами, що на балансі цього підприємства.

В інформації заступника міського голови наголошувалося, що у місті курсують 6 тролейбусів із пониженими платформами, пішохідні переходи у багатьох місцях вулиць облаштовані заниженими бордюрами.

У виступі також порушувалися проблеми, які потрібно вирішувати. Приміром, ще не скрізь, де необхідно, є понижені бордюри, а в будівлях – пандуси, поручні та кнопки виклику. (Прикро, але ці негаразди існують навіть у кількох медичних закладах міста).

Доступність інвалідів має бути доступнішою

Цікаво, що дана інформація не обійшлася без обговорення та різких запитань. Так депутати Андрій Король та Костянтин Бугайчук поцікавилися: чи входять до Комітету доступності й інваліди; чи є перелік будинків, де мешкають інваліди, задля подальшого облаштування пандусами, поручнями... Піднімалося питання щодо розширення транспортних послуг інвалідам, у тому числі й інвалідам-візочникам.

Депутати майже одноголосно проголосували за висловлене Віктором Соколом. Звісно, що з урахуванням питань, порушених депутатами.

Гриф

Дополнительная информация