Бібліотека

Видання

УВАГА!

З метою придбання спеціалізованої літератури від Національної Асамблеї інвалідів України звертайтесь до Секретаріату НАІУ за адресою:

м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5, офіс 110, тел. 279-61-82.

Література розповсюджується безкоштовно.

ДОСТУПНІСТЬ ТА УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙН навчально-методичний посібник

ДОСТУПНІСТЬ ТА УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙНУ навчально-методичному посібнику «Доступність та універсальний дизайн» подано програму курсу для вищих навчальних закладів, а також теоретичний матеріал, який можна використати під час його викладання: новітні погляди на питання інвалідності та доступності; питання доступності архітектурного середовища, транспорту, інформації; законодавча база, яка регулює питання доступності; історія становлення концепції універсального дизайну та його принципи; методика проведення аудиту доступності.

Подробнее...

Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю - видання V (доповнене)

Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністюПосібник «Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю» (методичний посібник, видання V (доповнене)) підготовлено Всеукраїнським громадським соціально-політичним об'єднанням «Національна Асамблея інвалідів України»

Подробнее...

АРХІТЕКТУРНА ДОСТУПНІСТЬ ШКІЛ, навчально-методичний посібник

Архітектурна доступність шкілУ навчально-методичному посібнику «Архітектурна доступність шкіл» викладено матеріали з теоретичних та практичних питань забезпечення архітектурної доступності навчальних закладів. Матеріали посібника розраховані на широке коло фахівців, які працюють у сфері впровадження інклюзивного навчання.

Подробнее...

Методичний посібник «Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю»

Методичний посібник «Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю»Доступність середовища для кожної людини вимірюється її потребами, обсягом та характером діяльності. Люди користуються житлом, навчаються, працюють, подорожують, купують товари, відвідують кіно, парки, займаються спортом, при потребі лікуються, і все це відбувається в певному середовищі. Якщо новонароджений малюк подорожує у мами на руках чи у візочку, то в той же час його мама має вибрати відповідний маршрут для прогулянки та закупів, управлятися з дитячим візком.

Подробнее...

БРОШУРА «Чому доступність є важливою?»

БРОШУРА «Чому доступність є важливою?» З метою привернення уваги суспільства до питань «доступності», поширення знань про «інвалідність» та «доступність» серед звичайного населення Національна Асамблея інвалідів України в 2011 році випустила брошуру «Чому доступність є важливою?».

Подробнее...

Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з особливими потребами. Київ – 2007 видання IV, доповнене

Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з особливими потребамиНаціональна асамблея інвалідів України з Міністерством регіонального розвитку та будівництва  України досягли відповідного рівня співпраці, результатом якої стала розробка та офіційне введення в дію ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».  Вимоги  ДБН  поширюються на проектування та реконструкцію житлових та громадських будинків та споруд з урахуванням можливостей людей з обмеженими фізичними можливостями, функціонально-планувальні елементи будинків і споруд, їхні земельні ділянки, а також на вхідні вузли, комунікації, шляхи евакуації, приміщення проживання, обслуговування і робочі місця, а також їх інформаційне та інженерне обладнання.

Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з особливими потребами. Київ – 2006 видання III, доповнене

Доступність до об'єктів житлового та громадського призначення для людей з особливими потребамиДоступність середовища для кожної людини вимірюється її потребами, обсягом та характером діяльності. Люди користуються житлом, навчаються, працюють, подорожують, купують товари, відвідують кіно, парки, займаються спортом, при потребі лікуються, і все це відбувається в певному середовищі. Якщо новонароджений малюк подорожує у мами на руках чи у візочку, то в той же час його мама має вибрати відповідний маршрут для прогулянки та закупів, управлятися з дитячим візком. Чи може вона вільно і безпечно подолати перехрестя, заїхати в магазин, щоб не лишати дитину надворі? А як виглядає маршрут старої і немічної бабусі, якій треба в аптеку, до нотаріуса чи у відділ соціального забезпечення? Чи легко їй подолати слизькі та обмерзлі взимку сходи, особливо коли вони не мають поруччя? Ще більш проблематичним є пересування людини, яка постійно користується візком – і вдома, й на роботі, і в транспорті. Сходи, високі бордюри, вузькі двері не дозволяють людям з особливими потребами дістатись до приміщення, перейти на той бік вулиці, скористатись громадським транспортом чи телефоном.

Подробнее...

Доступність до об'єктів житлового призначення для людей з особливими потребами. Київ – 2005 видання II, доповнене

Доступність до об'єктів житлового призначення для людей з особливими потребамиБудучи громадянами, люди з особливими потребами мають такі самі права на вільне пересування, проживання, отримання інформації, доступ до органів влади та участь в управлінні державою. Навіть щоб елементарно реалізувати своє виборче право, треба мати змогу дістатись до скриньки, особисто ознайомитись зі змістом бюлетеня.

 

Подробнее...

Доступність до об'єктів житлового призначення для людей з особливими потребами. Київ – 2004

Доступність до об'єктів житлового призначення для людей з особливими потребами2003 рік був оголошений Європейським роком людей з особливими потребами. В Україні він був відзначений рядом заходів, зокрема і прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 4.05.2003р. № 863 "Про затвердження програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення".

 

Подробнее...

Стандартнi правилa забезпечення рівних можливостей для інвалідів

Стандартнi правилa забезпечення рівних можливостей для інвалідівВидання «Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів» (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 48/яИ здійснене на виконання Указу Президента України «Про додатко ві заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів та прове дення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю».

Офіційний переклад з російської здійснено Міністерством закордонних справ України.

Дополнительная информация