Переселенець з Донецька запустив в Одесі таксі для інвалідів на візках

Переселенець з Донецька запустив в Одесі таксі для інвалідів на візкахВ Одесі запустили спеціалізоване таксі для інвалідів на візках. Проект розробив переселенець з Донецька - Віталій Кравченко, повідомляє ТСН.12:00.

Інватаксі вже зробило перший рейс – на ньому діти з особливими потребами дісталися на святкування Дня Святого Миколая. Це перше і поки що єдине в Одесі спеціалізоване таксі для інвалідів на візках. Ані громадський транспорт, ані звичайне таксі жодним чином не пристосовані для потреб людей з обмеженими можливостями. Для того, аби зробити пересування зручним і для інвалідів, і для тих, хто їх супроводжує, машину довелося повністю переобладнати.

Для візків сконструювали міцний складний пандус. А сидіння в мікроавтобусі легко й швидко знімаються. Про проблеми пересування людей з обмеженими можливостями автор проекту "Таксі" Віталій Кравченко знає з власного досвіду.

"Інваліди люблять, якщо він сів у візок, заїхав і виїхав, щоб його ніхто не пересаджував, бо це завжди пов'язане з можливістю отримати якусь травму", - каже Віталій.

30 візочників-переселенців мешкають нині в санаторії на околиці міста. Звідси до центру Одеси - 12 кілометрів. Дістатись для візочників вкрай важко.

За кермом інватаксі – водій-волонтер, який не лише веде автобус, а за необхідності допомагає здолати усі перешкоди на шляху від під'їзду до машини.

Таксі робитиме і соціальні рейси - наприклад, у лікарню, і комерційні - як то поїздка на екскурсію. Для поїздки групою платня за проїзд з кожного буде лише трохи більшою, ніж у рейсовому автобусі. Проект може бути і повністю соціальним, якщо знайдуться благодійники.

"Для соціальних поїздок в лікарню за необхідністю зараз активно шукаємо інвесторів, які готові безпосередньо проінвестувати такі поїздки. Може відгукнуться муніципали міста або приватні інвестори", - каже волонтер Катерина Ножевнікова.

ТСН

Дополнительная информация